ma 23 okt
10u30
ma 23 okt
13u30
di 24 okt
10u30
di 24 okt
13u30

cc Het Bolwerk - schouwburg

Bolwerkstraat 17
1800 Vilvoorde

€ 6.00 - € 1.20
+- 1u05

Fernand

Onzin voor gevorderden

Fernand

Onzin voor gevorderden

Hoe onderscheid je kwakzalvers van genieën? Waarom is het toch zo aantrekkelijk om te blijven geloven dat de aarde plat is? Dat de maanlanding nooit heeft plaatsgevonden? En dat de verschrikkelijke sneeuwman echt bestaat?

'Onzin voor gevorderden' gaat op zoek naar de valkuilen van ons denken en ontmaskert de idioot in ieder van ons. Een voorstelling over kritisch denken, pseudowetenschap, en de verpletterende kracht van een goed verhaal.

Al onze wetenschap, gemeten in het licht van de werkelijkheid, is primitief en kinderachtig - en toch, het is het meest waardevolle dat we hebben.
Albert Einstein

In 1927 staat de Belgische priester-kosmoloog Georges Lemaître te roepen in de woestijn.
Hij beweert dat het heelal ooit begonnen is vanuit een klein balletje en dan een… KNAL!
Maar is dat wel zo?
En hoe kan je dat nu zeker weten als je daar zelf niet bij was?

In 2022 zit een wetenschapper met zijn twee kinderen vast in the middle of nowhere.
Op een dag vertrok zijn vrouw zonder een spoor achter te laten. Ze besluiten haar te gaan zoeken, tot hun auto het begeeft. Terwijl elders misschien de wereld vergaat, zijn zij tot elkaar veroordeeld.
Daar waar de ene alles wiskundig probeert te begrijpen en bewijzen, vlucht de ander in complottheorieën en fantasieën.
Misschien is hun moeder ontvoerd door aliens? Maar is dat wel zo?
En hoe kan je dat nu zeker weten als je daar zelf niet bij was?

De werkelijkheid is onnoemelijk complex.
Wie en wat moeten we geloven?
Hoelang blijf je overtuigd van je eigen gelijk, ook als iedereen de andere kant op kijkt?
Hoe onderscheid je waarheid van fictie, de zin van de onzin?

‘Onzin voor gevorderden’ combineert een mysterieuze roadtrip met het leven van Lemaître om zo een ode te brengen aan al die wetenschappers die erin geslaagd zijn om door hun onuitputtelijke nieuwsgierigheid, grote koppigheid en vooral een flinke dosis verbeelding een belangrijk stukje van de puzzel te leggen.

door

Steven Beersmans, Heleen Desmet/Zita Windey en Bram Kelchtermans (spel/tekst), Carl von Winckelmann (eindregie), Sabien Van Moorter (productie/dramaturgie)

over Fernand

Fernand speelt en maakt verrassende schoolvoorstellingen voor de eerste graad van het secundair onderwijs. Elke productie heeft als doel een breed en divers publiek te verleiden en nieuwsgierig te maken naar meer theater. Deze voorstelling is een ode aan de wetenschap en een eerbetoon aan het vrijdenken.


doelgroep

1e en 2e middelbaar