LEUE met Rashif El Kaoui & Frank Focketyn
Pelleas&Melisande&Pelleas
LEUE met Rashif El Kaoui & Frank Focketyn
Pelleas&Melisande&Pelleas
De hovelingen Pelleas en Golaud, zoeken in een bos vruchteloos naar de mooie Melisande en vinden alleen elkaar in een overtreffende trap van de liefde. Ze cirkelen als bronstige herten om elkaar heen en trakteren het publiek op een scala aan gevoelens. Is er een grotere dwaas dan een verliefde?
Dimitri Leue waagt zich met veel plezier aan de hoofse verleidkunst van Maurice Maeterlincken duwt Frank Focketyn en Rashif ElKaoui in het harnas van de liefde. De twee rasacteurs buitelen lichtvoetig door dit dartele liefdesverhaal, waarbij ook dreiging nooit veraf is.
Toen Maeterlinck in 1911 de Nobelprijs voor Literatuur won, vermeldde de jury dat zijn toneelstukken “gekenmerkt werden door een overvloed aan verbeelding en poëtische verfijndheid”. Dimitri Leue hertaalde de tekst van de Gentenaar vanuit het Frans. Het romantische zuchten en het repetitieve flirten met gevaar, klinken nog scherper in het Nederlands.
Antoon Offeciers bewerkt de muziek van Debussy en geeft ze een jazzy sound en feel.
De muziek wordt live gebracht door Offeciers, Tim Vandenbergh en Karel De Backer.